Ilir Tahiri tregohet modest, i liron vendin Shefik Surdullit

Gjilan – Ilir Tahiri i cili ishte bartës i listës së PDK-së në zgjedhjet lokale, ndonëse ka fituar dhe është i pari në listë, ai ka vendosur që vendin t`ia lirojë Shefik Surdullit që aktualisht është sekretar i degës së PDK-së dhe i papunë.

Postimi i plotë i Ilir Tahirit

Faleminderit për votën që e keni dhënë për Partine Demokratike. Unë si bartës i listës është ditë prej fillimit që fitoj në garën për asamble, por humbja e PDK-se, nuk mban me u ni mirë, me festu, ani pse në listën ku figuron emri im janë 7.350 vota.
Gjithmonë kam qenë i gatshëm me qenë pjesë e listës së PDK-së për asamble, edhe në këto zgjedhje, nuk kam hy në garë si bartës i listës, prej fillimit jam deklaru se do të jem në listë, pavarësisht renditjes, kryesia e degës me propozim të Elisah Ymerit, ka vendos që unë të jem bartës i listës. Në 2007 kam qenë në listë dhe kam fitu bashkë me PDK, në 2013 kam humb bashkë me PDK-në.
Unë e liroj pozitën e asambleistit, dhe në vendin tim shkon sekretari i degës z. Shefik Surdulli, i cili pas humbjes së zgjedhjeve të PDK-së në vitin 2013 e kishte liru edhe vendin e punës në komunë, dhe prej vitit 2013 është i pa punë.
Gjithashtu, edhe në rast të ndonjë koalicioni të PDK-se, me partinë fituese në këto zgjedhje, unë nuk do ta pranoj asnjë pozitë ka shkruar Ilir Tahiri./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).