Ilaçi për gjëndrat tiroide, për pasqyrë të mirë të gjakut dhe ripërtëritje

Ky kombinim i fuqishëm vendos ekuilibrin fizik dhe energjik, ndikon mirë te të gjitha problemet me gjëndrat tiroide, ndihmon përtëritjen e qelizave dhe neutralizon ndikimin e helmeve.

Arrat e gjelbra të reja (lat. Juglandis Immature fructus) kanë shumë vitamina C, jod dhe shumë vitamina të tjera, e shurupi i tyre me mjaltë në popull u jepet atyre që kanë probleme me plogështinë dhe anemone, si dhe ndihmojnë në pastrimin e mëlçisë, lukthit dhe gjakut.

PËRBËRËSIT:

40 arra të gjelbra të reja, me lëvore 1 kilogram mjaltë cilësor

PËRGATITJA:

Arrat e reja i pastroni, i thani dhe i preni në mes, i vendosni në një kavanoz dhe më pas e shtoni mjaltin. Kavanozin e mbyllni mirë me kapak dhe për një muaj e lini në diell. E përzieni kohë pas kohe. Kur arrat ta bëjnë efektin e tyre, transmeton gazeta “Kosova Sot Online”, mjalti merr ngjyrë të errët. Arrat i largoni, ndërsa mjaltin e konsumoni. Ta ruani në vend të errët dhe të ftohtë.

KONSUMIMI:

Merrni nga një lugë në ditë, më së miri këtë ta bëni në mëngjes, porsa jeni zgjuar, në lukth të zbrazët.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS