I shkarkuari sërish në krye të Policisë

Prishtinë – Një qytetar ishte vrarë në Stacionin e Policisë në Pejë nga një polic në kohën kur komandant i Policisë së rajonit të Pejës ishte Shaban Shala.

Për këtë arsye ai ishte shkarkuar të nesërmen nga kjo detyrë. Por, gjashtë vjet pas vrasjes së qytetarit Besnik Kastrati nga polici i Njësisë speciale operative, ROSU, Albert Markaj, Shaban Shala është kthyer sërish në pozitën që kishte në atë kohë.

Shala prej 4 qershorit është emëruar drejtor rajonal i Policisë në Pejë me vendim të drejtorit të përgjithshëm të Policisë së Kosovës, Shpend Maxhuni.

Ai është emëruar në këtë pozitë pas shkarkimit të Ahmet Hasit për shkak të vjedhjes së 25 kilogramëve ari në dhomën e dëshmive në Pejë.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).