I kallë gruan dhe dy fëmijët e tij, donte një grua tjetër

Një njeri ka kallur gruan, vajzën dhe djalin e tij, dhe pastaj i kishte mbylluar ata brenda një dhome në shtëpinë e tij në fshatin Natar, në rrethinën Sirsa Haryana, të Indisë.

Viktimat janë identifikuar si, Amarjit Kaur (32), Sahez Singh (6 months), Navdeep Kaur (18 months), banorë të këtij fshati.

Policia ka regjistruar këtë rast vrasje kundër Malkiyat Singh, që akuzohet edhe nga babai i tij Bhagat Singh, dhe dy të tjerë, si dhe vëllai i Amarjit, Randhir.

Krimi doli në dritë, kur fqinjët panë tymin në shtëpinë e të akuzuarit, dhe menjëherë kanë lajmëruar policinë.

Policia më vonë gjetën trupat e vdekur të gruas dhe dy fëmijëve të mbyllur në një dhomë.

Randhir tregoi gjithashtu se motra e tij ishte keqtrajtuar dhe rrahur edhe më herët nga burri i saj, dhe se ai kishte një marrëdhënie të paligjshme me një grua tjetër.

Ai një javë më parë kishte sjellë në shtëpinë e tij një dashnore, e cila çoi në një përplasje të nxehtë në mes të bashkëshortëve.

“Askush nuk është arrestuar ende në këtë rast”, tha policia.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).