Hudhër dhe ujë, pija që stimulon sistemin imunitar

Disa studime kanë treguar se hudhra mund të stimulojë sistemin imunitar për të ngadalësuar rritjen e tumorit.

Përbërësit:

8 thelpinj hudhër dhe një litër ujë.

Përgatitja: Qëro hudhrat dhe përgjysmoni çdo thelb. Shpërlajeni thelbin e hudhrës në ujë, pastaj vendoseni në një kavanoz. Derdhni një litër ujë dhe mbyllni kavanozin. Lëreni në frigorifer për një orë para përdorimit.

Si ta përdorni:

Përzieni 1/4 filxhan ujë me hudhër në 1 gotë ujë të thjeshtë.

Dita 1: Pini çdo orë e gjysmë gjatë kësaj dite.

Dita 2: Pini ujë të hudhrës çdo dy orë ose të paktën tre herë në ditë. Në ditët në vijim, pini ujë me hudhër disa herë në ditë.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS