Homazhe me rastin e përvjetorit të rënies së dëshmorit Nijazi Azemi

Viti – Në përvjetorin e rënies së dëshmorit të kombit Nijazi Azemi-komandant Mjekra, Institucionet komunale të Vitisë, përfaqësues të Organizatës së Veteranëve të UÇK-së, përfaqësues nga Lugine e Preshevës dhe veteran të luftës së UÇPMB-së, policisë së Kosovës, subjekteve politike etj, kanë bërë homazhe dhe kanë vënë kurora lulesh tek varri i dëshmorit.

Për një javë rresht, në komunën e Vitisë janë zhvilluar aktivitete të larmishme kulturore e sportive në kuadër të Manifestimit “Flakadani i Karadakut 2018”, i cili manifestim do të përmbyllet sonte me natën finale të Festivalit gjithëkombëtar të këngës dhe valles shqipe./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).