Hetohet kryetari i komunës së Kllokotit, dyshohet për manipulim të tenderëve

Gjilan – Bazuar në burime shumë të sigurta nga Policia e Kosovës – sektori për krime ekonomike e korrupsion, si dhe brenda Departamentit për Krime të Renda pranë Prokurorisë Themelore në Gjilan, është kërkuar informata dhe grumbullim i provave, kundër z.Bozhidar Dejanovic kryetar i Komunës së Kllokotit, i cili dyshohet se pa pranim teknik ka ekzekutuar pagesa për dy tender, Kompanisë Ndërtimore “ABC “nga Podujeva, e cila Kompani në fjalë, kishte fituar tender për ndërtimin e trotuareve dhe asfaltim të rrugëve.

Gjithashtu ka dyshime se gjithçka ka shkuar me manipulime, deri tek falsifikimi i paramasave, si dhe nen presion ka kërkuar nga anëtarët e Komisionit për pranim teknik, nënshkrimin e këtyre kontratave./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).