UBT

Herolind Shala tregon se si është të luash për tri Kombëtare, e ka një këshillë për lojtarët e pavendosur kosovarë

/ 1 minutë lexim

Herolind Shala është një futbollist mjaft i veçantë.

Mesfushori kosovar ka luajtur për tri Kombëtare, fillimisht për të rinjtë e Norvegjisë, aty ku ishte lindur dhe rritur, për të vazhduar më pas për Kombëtaren shqiptare dhe tash është pjesë e Kombëtares së Kosovës.

Futbollisti me përvojë ishte i ftuar në emisionin “Era Verë” në T7, ndërsa foli për eksperiencat e tij në nivelin kombëtar, shkruan “Gazeta Express”.

Uji Dea

Gjithashtu, futbollisti i Erzurumspor FK beson se do të rikthehet shpejt tek “Dardanët”, ndërsa e ka një këshillë edhe për futbollistët kosovarë që kanë dilema se cilën Kombëtare ta përfaqësojnë.

Ndër të tjera, gjatë intervistës, 31 vjeçari foli edhe për jetën në Turqi, për ambientimin atje, për ushqimin, për bakllavën dhe flinë turke. /Gazeta Express/