Haradinaj: Nuk më erdhi mirë për lapidarin, por duhet të sillemi kujdesshëm

Gjilan – Ramush Haradinaj duke komentuar heqjen e lapidarit nga ana e forcave serbe tha se nuk i ka ardh mirë largimi i lapidarit . Beogradi duhet të ketë kujdes me shqiptarët e Luginës sepse lapidarët nuk janë vlera kundër askujt.

Lideri i AAK-së Ramush Haradinaj të dielën në Gjilan ka komentuar edhe heqjen e lapidarit nga qeveria e Beogradit. “Nuk më ka ardh mirë heqja e lapidarit sepse ato nuk janë vlera kundër askujt. Unë do të isha përulur para çdo lapidari dhe nuk do e kisha problem sepse janë vlera të një populli”.

Haradinaj tha se urojë që liderët e Luginës të jenë unik dhe të arrijnë një zgjidhje për lapidarin.”Dua të japi fjalë të kujdesshme me këtë rast, por edhe Beogradi duhet të ketë kujdes se si po sillet me shqiptarët e Luginës” tha ai./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS