Hapen rrugët malore përgjatë vijës kufitare në Tërstenë, Desivojcë, Laqiq, dhe Vriqec

Kamenicē – Në viset malore përgjatë vijës kufitare në Tërstenë, Desivojcë, Laqiq, dhe Vriqec është për tu vlerësuar jashtëzakonisht shumë dhe nuk lë vend për koment puna që ka bërë firma për mirëmbajtjen e rrugëve lokale Shpk “ELBAU” në këtë mot të lig në fshatrat malore të komunës së Kamenicës, ka shkruar Naser Vllasi.

Vllasi ka shkruar se rrugët malore janë të hapura ndërsa rrugët nëpër fshatrat kufitare janë të hapura edhe pse bora ka trashësi të madhe./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS