RCCOLA

Haliti viziton KBI në Viti

/ 1 minutë lexim
ARKATANA

Viti – Sokol Haliti i shoqëruar nga Komandanti i Stacionit Policor në Viti, Afrim Halili, vizitoi Këshillin e Bashkësisë Islame të Kosovës në Viti, për urime me rastin e festës së Kurban Bajramit.

Me rastin e Festës së Kurban Bajramit, kryetari i komunës së Vitisë, Sokol Haliti me bashkëpunëtor ka vizituar sot Këshillin e Bashkësisë Islame të Kosovës në Viti.

Uji Dea

Me këtë rast ai ju ka uruar klerikëve fetar këtë festë dhe të gjithë besimtarëve myslimanë.

Haliti potencoi se festat si Kurban Bajrami janë simbol i sakrificës, por edhe të dashurisë dhe respektit ndaj njëri tjetrit./rajonipress/