Haliti uron për festën e Fitër Bajramit

Viti – Si kryetar i komunës së Vitisë, kam nderin që të ju uroj festën e Fitër Bajramit. Gjatë 30 ditëve të fundit mysliman anembanë botës kanë agjëruar muajin e shenjtë të Ramazanit, por gjithashtu edhe kanë ndarë një pjesë nga pasuria e tyre që të ndihmohen njerëzit në nevojë ka thënë Sokol Haliti.

Urim i Kryetarit të Komunës së Vitisë, Sokol Haliti me rastin e festës së Fitër Bajramit

Të nderuar besimtarë mysliman
Si kryetari i komunës së Vitisë, kam nderin që të ju uroj festën e Fitër Bajramit. Gjatë 30 ditëve të fundit mysliman anembanë botës kanë agjëruar muajin e shenjtë të Ramazanit por gjithashtu edhe kanë ndarë një pjesë nga pasuria e tyre që të ndihmohen njerëzit në nevojë.

Përfundimi i këtij muaji po kurorëzohet tani me kremtimin e festës së Fitër Bajramit.
Uroj që në këtë festë të bekuar në familjet tona të mbizotëroj paqja, mëshira dhe dashuria.
Gëzuar festa e Fitër Bajramit!
Sinqerisht
Sokol Haliti
Kryetar i Komunës së Vitisë

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).