Haliti uron gjithë besimtarët islam me rastin e Festës së Fitër Bajramit!

Viti – Në emrin tim dhe në emër të gjithë qytetarëve të komunës së Vitisë, u shprehi urimet më të përzemërta gjithë besimtarëve myslimanë dhe udhëheqësve të Bashkësisë Islame me rastin e Festës së Fitër Bajramit thuhet nw urimin e Sokol Halitit.

Duke shënuar përfundimin e muajit të madhërishëm të Ramazanit, kjo festë sublimon të gjitha vlerat dhe mesazhet morale të këtij muaji, adhurimin e Zotit të kuptuar si dashuri, mirësi e mirëkuptim mes njëri tjetrit.

Festa e Fitër Bajramit, karakterizohet edhe me humanitet duke ndihmuar familjet në nevojë. Prandaj pranoni urimet e mija më të sinqerta që këtë festë ta shënoni gjithmonë në lumturi, paqe, harmoni dhe solidaritet me të gjithë”, thuhet ndër tjerash në urimin e Halitit./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS