ARKATANA

Haliti uron besimtarët mysliman për festën e Kurban Bajramit

/ 1 minutë lexim
Mobi Casa

Viti – Kryetari i komunës së Vitisë, Sokol Haliti, me rastin e festës së Kurban Bajramit, ka uruar të gjithë besimtarët mysliman me urimin që shëndeti, lumturia, gëzimi dhe begatia të mbizotërojnë në familjen e gjithsecilit!

Eco Higjiena

“Të nderuar qytetarë të komunës së Vitisë, me rastin e festës së Kurban Bajramit, në emrin tim dhe të institucioneve komunale, ju shpreh urimet më të sinqerta të gjithë besimtarëve myslimanë, duke ju dëshiruar shëndet, lumturi, gëzim, begati dhe mbarësi në familjet tuaja. Kjo festë na nxitë për më shumë tolerancë, mirëkuptim, vepra të mira humane dhe solidaritet me njëri-tjetrin, në veçanti me personat që kanë nevojë për ndihmë, andaj uroj që këto vlera të kësaj feste të na përcjellin çdo ditë”, ka thënë Haliti në urimin e tij./rajonipress/