Haliti priti përfaqësues të Shoqatës Humanitare “Zhitia”

Viti – Kryetari i Komunës së Vitisë, Sokol Haliti, Kryesuesi i Kuvendit Komunal, Naim Pira si dhe Tajar Neziri, ushtrues detyre i Drejtorisë për Kadastër, Gjeodezi dhe Pronë, kanë pritur sot në takim një delegacion nga Shoqata Humanitare “Zhitia”.

Me këtë rast Kryetari Haliti, e ka çmuar lartë punën që po bënë kjo shoqatë në të mirën e komunitetit në veçanti të njerëzve në nevojë duke potencuar se kjo komunë është e gatshme të bashkëpunoj me ta.

Ai ndër tjerash shtoj se puna e njerëzve vullnetar është një punë që duhet të çmohet lartë dhe bëri me dije se në takim ata kanë bashkëbiseduar për bashkëpunimin e Komunës së Vitisë dhe Shoqatën Humanitare “Zhitia”./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).