Haliti priti në takim zv.drejtoreshën e Misionit të USAID-it në Kosovë, Lisa Mango

Viti – Kryetari i Komunës së Vitisë, Sokol Haliti me bashkëpunëtor ka pritur sot në takim zëvendësdrejtoreshën e Misionit të USAID-it në Kosovë, Lisa Magno.

Gjatë këtij takimi kryetari Haliti, ka bashkëbiseduar me të lidhur me projektet të cilat janë realizuar në komunën e Vitisë, në bashkëpunim me USAID-in Amerikan por edhe për projektet e përbashkët të cilat janë planifikuar të realizohen.

Haliti, ndër tjerash tha se komuna të cilën ai e udhëheq është e nderuar të bashkëpunoj me këtë mision duke potencuar se shumë projekte të USAID-it janë në interes të gjithë qytetarëve të kësaj komune.

Ai në shenjë falënderimi për bashkëpunimin e USAID-it me Komunën e Vitisë i ka ndarë znj. Mango një mirënjohje./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).