Haliti priti në takim presidentin e Krijuesve Shqiptar në Mërgatë

Viti – Presidenti i Lidhjes së Krijuesve Shqiptarë në Mërgatë prof. Hasan Qyqalla, ka qenë sot mysafir i kryetarit të komunës së Vitisë Sokol Haliti, me të cilin kanë biseduar për tema të ndryshme, me fokus për aktivitetet e krijimtarisë letrare në përgjithësi.

Kryetari Haliti e njoftoi z.Qyqalla me aktivitetet kulturore e letrare që zhvillohen në komunën e Vitisë, duke përmendur manifestimin “Flakadani i Karadakut”, Takimet e Dom Mikelit etj.

Gjithashtu, kryetarit iu bë ftesë për të marrë pjesë në shënimin e 550 vjetorit të Gjergj Kastriotit që mbahet në Gjermani, në fillim të muajit maj./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).