Haliti priti në takim drejtorin e ri të Qendrës Regjionale të OSBE-së në Gjilan

Viti – Kryetari i Komunës së Vitisë, Sokol Haliti, ka pritur sot në takim z. James Lione, Drejtor i Qendrës Regjional i Misionit të OSBE-së në Gjilan.

Gjatë këtij takimi kryetari Haliti e ka njoftuar atë mbi zhvillimet e gjithëmbarshme në këtë komunë, konkretisht për projektet të cilat janë realizuar dhe ato që to të realizohen gjatë këtij viti duke potencuar se qeveria komunale në Viti është e vendosur të realizoj projekte në të gjitha lokalitetet e saj pa dallime.

Haliti shtoj se kjo komunë është shembull e bashkëjetesës dhe tolerancës ndëretnike dhe ndërfetare./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).