Haliti inspekton punimet parapërgatitore në asfaltimin e rrugës “Rrezja e Lirisë”

Viti – Kryetari i Komunës së Vitisë, Sokol Haliti ka inspektuar dje punimet parapërgatitore që po bëhen për asfaltimin e rrugës “Rrezja e Lirisë”, rrugë kjo që lidhë mes veti fshatrat Binqë e Beguncë por edhe lagjen “Godeni i Ri “me këto fshatra.

Bëhet me dije se gjithashtu pritet të asfaltohet edhe një segment i kësaj rruge. Përndryshe asfaltimi i rrugës “Rrezja e Lirisë” ka qenë kërkesë edhe të banorëve të këtyre dy fshatrave./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).