Haliti inspekton punimet në ndërtimin e urës së re në Viti, por edhe të tregut të kafshëve

Viti – Kryetari i Komunës së Vitisë, Sokol Haliti ka inspektuar sot punimet që po zhvillohen në ndërtimin e urës mbi lumin “Morava e Binqës” në qytetin e Vitisë, konkretisht përballë shkollave të mesme.

Ai gjithashtu ka vizituar fshatin Drobesh për të pare dinamikën e punëve që janë duke u zhvilluar në rregullimin dhe ndërtimin e tregut të ri të kafshëve.

Përndryshe ai është takuar edhe me banorët lokal të cilët e falënderuan atë për punën që po bëjnë institucionet komunale të Vitisë në të gjitha fushat.

Kurse vet kryetari Haliti shtoj se ai do të vazhdoj të punoj në të mirën e gjithë qytetarëve pa dallime me qëllim që qytetarët e kësaj komune të kenë një jetë më të mirë./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).