Haliti inspektoi punimet në rrugën që lidhë fshatin Sadovinë të Jerlive me Dardaninë

Viti – Kryetari i Komunës së Vitisë, Sokol Haliti ka inspektuar sot punimet në infrastrukturën rrugore që po zhvillohen në fshatin Sadovinë të Jerlive, konkretisht në zgjerimin e rrugës dhe ndërtimit të trotuarit që lidhë këtë vendbanim me fshatin Dardani të Komunës së Ferizajt.

Përndryshe vlera e këtij projekti infrastrukturor është mbi 290 mijë euro kurse ky projekt është mirëpritur nga banorët e të dyja komunave./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).