Haliti inspektoi punimet në asfaltimin e rrugëve të fshatit Sadovinë

Viti – Kryetari i Komunës së Vitisë, Sokol Haliti ka vizituar sot fshatin Sadovinë e Jerlive, ku për së afërmi ka inspektuar punimet në asfaltimin e rrugës “Selman Selmani” dhe “Blerim Selmani”.

Me këtë rast ai është pritur edhe nga banorët e këtij fshati të cilët e falënderuan atë për këto projekte infrastrukturore.

Kryetari Haliti ndër tjerash ka folur edhe për realizimin e projekteve. “Jemi në një fazë dinamike të realizimit të projekteve në të gjitha lokalitetet e komunës së Vitisë. Në këtë vit po vazhdojmë të punojmë në asfaltimin e rrugëve brenda lokaliteteve me qëllim që qytetarët të lëvizin lirshëm”, u shpreh ndër tjerash kryetari Haliti.

Kurse përfaqësues të kompanisë së kontraktuar për asfaltimin e rrugëve në Viti bëjnë me dije se po ashtu janë në përfundim e sipër në fshatin Sadovinë të Çerkezëve rrugët e lagjeve: Bilali, Ajeti dhe Muhaxherëve./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).