Haliti diskuton me përfaqësuesit e Dorsch/CDI dhe Hidromorava për sigurimin e ujit të pijes

Viti – Kryetari i Komunës së Vitisë, Sokol Haliti, ka zhvilluar sot në takim me përfaqësues të Kompanisë Regjionale të Ujësjellësit “Hidromorava”- Gjilan, në krye me drejtorin e kësaj kompanie Muhamet Suliqi si dhe me Alen Brown, përfaqësues të “Dorsch/CDI”.

Gjatë këtij takimi është folur në veçanti për sigurimin e ujit të pijes në gjithë territorin e komunës së Vitisë, në veçanti për disa faza të cilat janë duke u zhvilluar dhe të cilat do të implementohen në të ardhmen. /rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).