Haliti dekoroi kryetarin e OVL-së së UÇK-së Abdyl Bajramin

Viti – Në mesin e personaliteteve që po dekorohen me rastin e 10 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, sot kryetari i komunës së Vitisë Sokol Haliti, i ka ndarë dekoratën e Pavarësisë kryetarit të Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së në Viti, Abdyl Bajramit.

Bajrami çmohet si personalitet që i ka kontribuar në etapa të ndryshme vendit, si ish i burgosur politik, pjesëtar i UÇK-së dhe veprimtar i çështjes kombëtare./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).