Hidromorava

Guardiola: Largohem se jam i lodhur e jo për shkak Mourinhos

/ 1 minutë lexim

Futboll – Treneri i Barcelonës Pep Guardiola ka mohuar arsyet e largimit të tij nga Barcelona si Jose Mourinho.

“Mourinho aspak nuk ka ndikuar në vendimin e largimit tim. Nuk largohem pas këtij sezoni nga klubi për shkak të tij. Nuk është i vetmi rival i imi. Trenerët e ekipeve tjera nuk më lodhin, por puna e përditshme dhe fitoret e përdtishme po” ka thënë Guardiola.

A do të kthehet ai tek Barcelona?

Hidromorava

“Në këtë pyetje nuk mund të përgjigjem. Me të vërtetë nuk e di.”

Mourinho kishte thënë se Cristiano Ronaldo e ka merituar topin e artë nga FIFA për këtë sezonë.

“Ka thënë se Ronaldo e meriton këtë çmim më shumë se Messi? Do të vijë edhe ajo ditë kur Messi nuk do të fitojë këtë çmim, mirëpo këtë sezonë ka qenë fantastik” ka thënë Guardiola./rajonipress/