Fundamenti

Guardiola: Bilbao, një skuadër e guximshme

/ 1 minutë lexim

Trajneri i Barcelonës, Pep Guardiola, ka paralajmëruar lojtarët e tij të japim maksimumin nëse duan të mposhtin një skuadër të guximshme si Athletic Bilbao në finalen e sotme të Kupës së Mbretit.

“Athletic është një skuadër, e cila gjithmonë krijon shanse, ata nuk dorëzohen. Kjo është një finale ku ne duhet të durojmë gjërat deri në fund”.

“Të dyja ekipet do të luajnë në sulm dhe pres skuadra më e mirë të fitojë. Lojtarët e tyre kanë guxim dhe ata do ta tregojnë atë në ndeshje”.

Hidromorava

“Kur ata qanin, siç bënë Muniain dhe Toquero në finalen e Europa League, kjo ishte sepse ata ishin të prekur nga humbja. Me dy javë pushim, besoj se ne do të takohemi me rivalin të cilin e pamë në ndeshjet kundër Manchester United”, ka thënë Guardiola.

Ndeshja e Kupës së Mbretit fillon zhvillohet sonte me fillim nga ora 22:00 në stadiumin Vicente Calderon në kryeqytetin spanjoll. /Telegrafi/