Fundamenti

Granit Xhaka rikthehet në stërvitje, mungon një tjetër yll i Zvicrës para ndeshjes me Anglinë

/ 1 minutë lexim
Hidromorava

Kapiteni i Kombëtares së Zvicrës, Granit Xhaka është rikthyer në stërvitje para ndeshjes me Anglinë.

Xhaka mungoi dy ditë, por tani është rikthyer dhe është i gatshëm për ndeshjen e nesërme, shkruan Indeksonline

Fundamenti

Por, një yll mungoi në fillim të stërvitjes. Ai ishte sulmuesi Noah Okafori, i cili iu nënshtrua një masazhi për shkak të problemeve me shpinën.

“Helvetikët” sot fluturojnë drejt Stuttgartit nga ora 16:00, kurse nesër zhvillon ndeshjen çerekfinale ndaj Anglisë nga ora 18:00./Indeksonline/