Gjurmëve të Sekiraqës

Për kapjen e Enver Sekiraqës është formuar një Task-Forcë Speciale në kuadër të Policisë së Kosovës. Burime të Expressit brenda policisë thonë se e dinë që ai ndodhet në Kosovë. Sipas tyre, Sekiraqa është i gatshëm të dorëzohet, por vetëm në duart e EULEX’it.

Ka kohë që i shumëkërkuari Enver Sekiraqa ndodhet në Kosovë.

Ai është parë tek sillet i lirë nëpër shumë vende të frekuentuara në Prishtinë dhe jashtë saj.

Këtë e di edhe Policia e Kosovës, prandaj ata kanë nisur një operacion të madh për kapjen e tij, por deri më tash pa sukses.

Burime të gazetës Express brenda policisë thonë se tashmë është formuar një Task-Forcë Speciale për kapjen e tij.

“Task-Forca është formuar në kuadër të Njësisë Speciale të Policisë së Kosovës. Ajo do të merret ekskluzivisht me kapjen e Sekiraqës”, ka thënë ky burim i gazetës në kushte anonimiteti.

Formimi i kësaj Task-Force të veçantë, sipas të njëjtit burim, ka ndodhur pavarësisht faktit se Sekiraqa ka kohë që është shprehur i gatshëm të vetëdorëzohet.

“Ai është i gatshëm të dorëzohet, por me një kusht – jo në duart e Policisë së Kosovës, por vetëm të EULEX’it. Nuk po ka guxim të dorëzohet në polici, sepse po frikësohet se e vrasin”, sqaron burimi sipas të cilit është kjo arsyeja kryesore që ai tashmë ndodhet në Kosovë.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).