RCCOLA

Gjilani dhe Dukagjini ndajnë pikët

/ 1 minutë lexim

Gjilani dhe Dukagjini kanë luajtur baras në ndeshjen e javës së nëntë të Superligës së Kosovës në futboll. Gjilani e Dukagjini ndanë pikët pasi barazuan, 1:1, në ndeshjen që u zhvillua të shtunën në terrenin me bar sintetik në Gjilan.

Dukagjini arriti te kaloj e para në epërsi. Mesfushori Bujar Shabani shënoi për Dukagjinin në minutën e 29-të të ndeshjes. Gjilani arriti të barazojë rezultatin në minutën e 60-të.

Eco Higjiena

Pas një aksioni të mire individual Kushtrim Shabani vulosi rezultatin final 1:1. Në xhiron e 10-të, Gjilani e pret Fushë Kosovën.