Genta,një videoklip me adhurues

Këngëtarja Genta Ismajli ka vendosur që ta bëj një remix të këngës së saj “Hajde çka po pret”, në të cilën në prapavijë do të paraqiten adhuruesit e saj gjatë koncerteve që mbajti gjatë verës sivjet.

Këngëtarja Genta Ismajli pritet që të sjell një befasi për adhuruesit e saj gjatë vjeshtës.

Ajo ka vendosur që bashkë me adhuruesit e saj që i ka pasur nëpër mbrëmje të ndryshme në Kosovë të bëj një video të këngës “Hajde Qa po pret”, ku skenat do të jenë nga video që janë bërë nëpër mbrëmje të ndryshme.

“Genta ka afër 400 000 fansa ne Facebook. Ajo po ashtu është këngëtarja më e kërkuar në internet, këtë e dëshmon dhe numri i fansave në faqen zyrtare të saj në Facebook e cila për pak ditë arrin në 400000 pëlqime”, ka thënë një burim i afërt me këngëtaren.

M’u për këtë arsye ky burim thotë se Genta ka menduar për fansat e saj të cilëve do ju lansojë këngën “Hajde Qa Po Pret” me version të ri si dhe një klip ku në prapavi do ketë skena nga koncertet verore të 2012-ës dhe prapaskena.

“Kënga është e gatshme dhe do lansohet pasi të jenë bërë 400,000 fansa në Facebook”, tha ky burim.

Pos, facebookut Genta ka edhe një numër të madhe klikimesh edhe në dy kanalet e saja zyrtare në Youtube.

Këngëtarja në YouTube Genta ka arritur të ketë në dy kanalet e saj zyrtare afër 13 milion klikime dhe në një video të vetme afër 7 milion klikime.

“Ndërsa sa i përket eventeve verore te këtij viti Genta the rekordet dhe kishte një sukses të jashtëzakonshëm duke organizuar mbi 25 evente nëpër qytetet e Kosovës dhe jashtë saj e ku pjesëmarrja e publikut ishte masive, e cila shihet ne fotot e publikuara ne faqën e saj dhe videove në internet”.

Javë më parë Genta kishte lansuar këngën e re, “Ole Ole” një këngë kjo që tashmë ka arritur më shumë 650 000 klikime.

Risi të ndryshme edhe gjatë vjeshtës por edhe gjatë dimrit kishte paralajmëruar Genta edhe më parë.

“Momentalisht Genta ka filluar të merret me projektet e reja muzikore të cilat do të publikohen gjatë muajve në vijim”, ka thënë ky burim i afërt me këngëtaren.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS