RCCOLA

Gazetarët kosovar mbetën pa njeriun e fjalës e shkrimit

/ 1 minutë lexim

Gjilan – Klubi i Gazetarëve “Beqir Musliu” e ka pritur me shqetësim të madh lajmin për humbjen e veteranit të gazetarisë Bardh Hamzaj.

Familjes, Hamzaj i shprehim ngushëllime më të sinqerta për humbjen e më të dashurit të tyre.

Fidanishtja

Gazetarët kosovarë që nga dje kanë mbetur pa një njeri të fjalës e shkrimit profesionist.

Bardhi mbi të gjitha ishte pedagog i gazetarisë dhe njeri emancipues për gjeneratat e reja thuhet në telegramin e ngushëllimit drejtuar familjes Hamzaj të nënshkruar nga Musa Sabedini kryetar./rajonipress/