Gashi: Nuk erdha nga zarfi!

Synon që UP-në ta bëj pjesë të rrjetit të universiteteve të njohura evropiane dhe amerikane. Ndërkaq thotë se zgjedhja e tij nuk ka qenë pjesë e marrëveshjeve politike.

“Absolutisht jo. Asnjëherë në marrëveshjen e koalicionit midis PDK-së dhe AKR-së, në asnjë kontekst nuk është përmendur asnjë lloj posti akademik.
Kjo ka qene dëshirë e imja. Duke parë se i plotësoi kushtet dhe kam eksperiencën e nevojshme menaxheriale, ne konkurrencë me kandidatet qe kishin konkurruar, kam vendosur t’i hyje kësaj gare. Mund te them një gjë qe për këtë, AKR- as nuk me ka ndihmuar e as nuk me ka penguar”, kështu thotë për “Tribuna Shqiptare”, rektori i UP-së Ibrahim Gashi.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS