Fshatra të tëra të Kamenicës pa anergji elektrike

Kamenicë – Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Koretinë Topanicë, Bllatë, Nitex, Crep, Kormian, Domorovc, Pompa, Hodonovc, Tasimi, Hodonocë, Seperacioni dhe Ujësjellësi Korinjan. Arsyeja e ndërprerjes: Rrezimin e trafokullës ekzistuese dhe montimin e trafos mobile.

Më 05.04.2018 në TS 110/20(10) kV Kamenica do të ndërprehet. Dalja 10 kV Koretini (Kodi: 62000017) prej orës 12:00 deri në ora 16:00.

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Koretinë Topanicë, Bllatë, Nitex, Crep, Kormian, Domorovc, Pompa, Hodonovc, Tasimi, Hodonocë, Seperacioni dhe Ujësjellësi Korinjan.
Arsyeja e ndërprerjes: Rrezimin e trafokullës ekzistuese dhe montimin e trafos mobile.

Më 05.04.2018 në TS 110/20(10) kV Kamenica do të ndërprehet: Dalja 10 kV Muqiverci (Kodi: 62000011) prej orës 11:00 deri në ora 15:00.

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin fshatrat: Berivojcë, Qarrakofcë, Dajkovc, Shipashnica e Ulët, Muçivërc, Rogoçicë, Novosellë, Karaçevë e Ulët dhe e Epërme. Arsyeja e ndërprerjes: Shtrëngimi përçuesve, ndërrimi i bazave dhe siguresave 10kV.

Më 05.04.2018 në TS 110/20(10) kV Kamenica do të ndërprehet: Dalja 10 kV Ropotova (Kodi: 62000014) prej orës 11:00 deri në ora 15:30.

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin fshatrat: Bozhec, Busavatë dhe Miganoc. Arsyeja e ndërprerjes: Ndërrim shtyllave të tensionit të lartë, ndërrimi i izolatorëve./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).