Fitorja në Kërçovë, e gjithë shqiptarëve

Kryetari i parë shqiptar i Kërçovës, Fatmir Dehari, duke folur për fitoren e tij në Kërçovë, ka thënë se kjo fitore i takon të gjithë shqiptarëve.

Ai thotë së është i emocionuar dhe shumë krenar që mund të flas shqip në komunën e Kërçovës.

Për këtë fitore Dehari, i bënë meritor jo vetëm shqiptarët e Maqedonisë, por të gjithë shqiptarët, shkruan gazeta “Epoka e Re”.

Dehari ka treguar se e ka vendosur në komunë mbishkrimin shqip dhe flamurin kombëtar./Indeksonline/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).