Fiton Vorskla, shënon Januzi

Ahmed Januzi ka shënuar gol për Vorskla Poltavën, e cila ka fituar si mysafire e Hoverla Uzhhorod, me rezultat 1:2.

Vorskla, ku luan edhe Armend Dallku, ka realizuar dy gola në pjesën e parë nëpërmjet Gromovit, që realizoi në minutën e 22-të dhe Januzit, që realizoi dy minuta më vonë.

Ndërkohë e vetmja që arritën të bëjnë vendasit ishte goli i nderit i shënuar në minutën e 55-të të takimit nga Harmony Ikande.

Për këtë të fundit u aktivizua Debatik Curri, i cili u zëvendësua në pjesën e dytë.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).