Mobi Casa

Fisnik Asllani shkëlqen në fitoren e Austria Vjenës me gol dhe asistim – statistika të shkëlqyera për sulmuesin shqiptar

/ 1 minutë lexim
Eco Higjiena

Fisnik Asllani po e vazhdon karrierën te Austria Vjena ku është në huazim nga Hoffenheim, ndërsa në ndeshjen e sotme ai shkëlqeu me gol dhe asistim.

Austria Vjena mori një fitore ndaj BW Linz me rezultat 4-0, ku sulmuesi shqiptar ishte protagonist.

Ai fillimisht asistoi te goli i parë i ndeshjen në minutën e 38-të kur shënoi Andreas Gruber.

Asllani arriti të shënojë që në fillim të pjesës së dytë për rezultatin 3-0, ndërsa deri në fund u shënua edhe një gol.

Mobi Casa

Sulmuesi luajti deri në minutën e 71-të dhe nga Sofa Score u vlerësua me notën 8.1.

Përveç golit dhe asistimit, Asllani kishte tre gjuajtje drejt kuadratit, tri pasime kyçe dhe gjashtë duele të fituara.

Asllani luan te Gjermania U19 dhe është nga shpresat më të mëdha të këtij vendi. /Telegrafi/