Filluan punimet në asfaltimin e rrugës “Hysen Hyseni” – Ramnishtë

Viti – Kryetari i Komunës së Vitisë, Sokol Haliti gjatë fundjavës ka inspektuar punimet parapërgatitore që po bëhen në asfaltimin e rrugës “Hysen Hyseni” në Ramnishtë të Vitisë.

Asfaltimi i kësaj rruge ishte edhe kërkesë e banorëve të këtij lokaliteti të cilët e falënderuan komunën për këtë projekt infrastrukturor.

Kurse kryetari Haliti potencoi se qeveria komunale e Vitisë gjatë këtij viti do të punoj në projekte të ndryshme të cilat janë kërkesë e qytetarëve të kësaj komune duke u zotuar se ai mbetet i përkushtuar të krijoj kushte më të mira për jetesë për të gjithë qytetarët e saj pa dallime./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).