Mobi Casa

Fellaini: Dënojeni Rietherin për ndërhyrjen ndaj Januzajt

/ 1 minutë lexim

Mesfushori i Manchester Unitedit, Marouane Fellaini, ka kërkuar nga Federata Angleze e Futbollit që ta dënojë mbrojtësin e Fulhamit, Sascha Riether, për ndërhyrjen ndaj kolegut të tij, Adnan Januzaj.

Futbollisti belg ka kërkuar që të merren veprime ndaj gjermanit, i cili, sipas tij, është dashur të përjashtohej me karton të kuq në fund të ndeshjes që Djajtë e Kuq e fituan me rezultat 3-1 në Craven Cottage.

“Sipas meje, ishte karton i kuq për mbrojtësin e djathtë. Shpresoj që arbitri ta ketë parë xhirimin më pas”, ka deklaruar Fellaini për MUTV.

Uji Dea

Pas incidentit, belgu 25-vjeçar u konfrontua me Rietherin, ndërsa këtë nuk e kanë parë asnjëri nga trajnerët e skuadrave respektive.

Nga ana tjetër, menaxheri David Moyes ishte më i matur duke thënë se ndaj talentit 18-vjeçar ishin bërë disa ndërhyrje dhe se arbitri u desh t’i ndëshkonte, porse këtë nuk e bëri. /Telegrafi/