Fatos Beqiraj pranë transferimit në Kinë

Prishtinë – Sulmuesi kosovar Faton Beqiraj të mërkurën ka marrë udhë për në Kinë. Udhëtimin e gjatë, thotë se e ka marrë për të biseduar me një skuadër të këtij vendi.

Ai ka konfirmuar për gazetën negociatat dhe udhëtimin në Kinë, por nuk ka dashur të zbulojë se për cilën skuadër bëhet fjalë. E emrin e klubit nuk kanë mundur ta zbulojnë as mediumet kroate të cilat kanë raportuar se Beqiraj do ta vazhdojë karrierën në Kinë.

Vet klubi kroat nuk ka raportuar për të.

“Jam në aeroplan. Do të udhëtoj për të biseduar. Gjasat që të arrihet marrëveshja janë 90 për qind. Më vonë mund t’ju tregoj për cilën skuadër bëhet fjalë, por jo tash”, ka thënë Beqiraj të mërkurën për gazetën.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS