Fatmir Limaj kundër bisedimeve me Serbinë

Derisa kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, po e përgatit terrenin për tu futur në bisedime me Serbinë, deputeti dhe nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Fatmir Limaj sapo deklaroi në një tubim në Kleçkë të Malishevës se është kundër bisedimeve me Serbinë.

“Kosova e ka përcaktuar fatin e saj dhe nuk kemi nevojë të bisedojmë më Nikoliqin”, tha shkurt deputeti Limaj./Indeksonline/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).