UBT

Era shkul drunjtë – dëmtohen tri vetura

/ 2 minuta lexim
RCCOLA

Gjilan – Një lis gjigantë është shkul nga era e madhe e cila pastaj ka dëmtuar tri vetura që ndodheshin në parkingun përballë spitalit. Sevdail Kastrati pronar i Mercedesit të dëmtuar tha se fatmirësisht nuk ka pasur as qytetar e as fëmijë në kohën kur lisi ka rënë mbi vetura.

Si pasojë e erës së fort që ka mbretëruar në Gjilan është nxjerr nga rrënjët një lis gjigant përballë spitalit të Gjilanit, saktësisht në ish parkingun e banesave të Moravës së Binqës. Në parkingun e këtyre banesave ndodheshin tri vetura gjatë momentit kur lisi ka rënë fuqishëm mbi to.

Lisi gjigant ka dëmtuar rëndë dy vetura derisa njërën më pak. Pronari i Mercedesit të dëmtuar dr. Sevdail Kastrati tha për rajonipress se vetura e tij është dëmtuar bukur shumë , derisa punëtorët e Ecohigjienës bënin përpjekje për ta hequr Mercedesin nga kthetrat e lisit.

Mobi Casa

Kastrati tha se fatmirësisht në momentin kur lisi gjigant ka rënë mbi vetura nuk ka pasur as kalimtarë rasti e as fëmijë duke lozur.

Sipas Kastratit ky lis është dëmtuar natën e Vitit të Ri , kur një veturë kishte goditur të njëjtin lis dhe realisht fryma vetëm sa e ka ndihmuar të bjerë në tokë tha Kastrati./rajonipress/