ARKATANA

Ëndrra amerikane e Livias

/ 2 minuta lexim
Hidromorava

Livia Kola nga Tirana, ka prezantuar dy këngët e saj të para në diskotekat amerikane.

Livia K. siç e quajnë është e vendosur prej një dekade në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe një ëndërr të madhe: të bëjë muzikë dhe të jetë e njohur në gjithë botën.

Por nëse për disa ëndrrat mbeten në sirtar, per vajzën që iku në moshën 10 vjeçare nga Tirana një dritë jeshile eshtë shfaqur në sfond. Ka pasur fatin të takoj producentin dhe kantautorin e njohur Kingsley Gardner, (i cili ka punuar me Mya, Das Efx, Diana King & Billy Crawford).

Mobi Casa

Pikërisht ai ka pikasur Livian në një audicion në New York. Kur ai dëgjoi dy këngët e saj origjinale, të krijuara nga Livia dhe të luajtura prej saj në piano ai nuk kishte dyshime se Livia është një artiste e re e talentuar.

Livia K. ka nisur ndërka punën për albumin e saj të parë që do të lançohet në vjeshte të vitit 2012, për të cilin po punon me Bojan Dugic (producent që ka punuar me Britney Spears, Beyonce, 50 Cent, J Lo, Lady Gaga, Kelly Rowland, Amber Rose), shkruan ”Summertime”.

Përveç muzikës, Livia punon edhe si modele si edhe ka marrë një rol për një film të cilin do ta xhirojë këtë verë, ndërsa vazhdon studimet për mjekësi.