Fundamenti

Endri Çekiçi gjen golin në elitën e futbollit turk pas një viti

/ 1 minutë lexim
Uji Dea

Endri Çekiçi është zhbllokuar më në fund, teksa gjeti golin në ditën e sotme kundër Trabzonspor në humbjen prej 2-1.

Mesfushori shënoi në minutën e 36-të për skuadrën e tij Pendikspor duke hapur ndeshjen pasi ishin duke humbur me dy gola.

Çekiçi pranoi një top në zonë dhe me një goditje të saktë shënoi për 2-1.

RCCOLA

Ky ishte goli i parë i shqiptarit me fanellën e Pendikspor, skuadrës së cilës iu bashkua në verë.

Vlen të theksohet fakti se goli i fundit që Çekiçi kishte shënuar në elitën e futbollit shqiptar, ishte më 16 shtator të vitit 2022 në duelin ndaj Galatasarayt./Telegrafi/