Ekipi shëndetësor i KFOR-it amerikan mbajti ligjëratë me gratë e komunës së Vitisë

Viti – Një ekip shëndetësor i KFOR-it amerikan nga kampi ushtarak Bonsteel, ka organizuar sot një ligjëratë rreth kancerit të gjirit.

Në këtë ligjëratë e cila u mbajt në objektin e Shkollës fillore “Dëshmorët e Vitisë”, pjesëmarrëse ishin gratë e Komunës së Vitisë, ku përpos që u fol për shkaqet që mund të shkaktojnë këtë sëmundje, gjithashtu u demonstrua edhe vetë ekzaminimi./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).