Edi Rama: ‘Rreh si zemër çiftelia, është Kosova është Shqipëria’

Kryeministri i Shqipërisë, edhe pse i ngarkuar 24/7 me gjendjen e qytetarëve të Shqipërisë dhe vendit në përgjithësi pas tërmetit, ka gjetur kohë edhe pë pak fjalë pë foshnjët që lindën në natën tragjike.

Dy fëmijët e lindur pas tërmetit në Shqipëri moren urimet me fjalët më të mira nga kryeministri, shkruan “Zëri.info”.

Këto janë fjalet e Ramës bashkangjitur me fotografitë e foshnjëve:

KA NJE KOHË PËR TË VDEKUR DHE KA NJË KOHË PËR TË LINDURë

Dy bebe tërmeti lindin në Kosovë dhe Shqipëri si kokrra e mollësëEdhe 100 dhe shëndet e lumturi bashkë me prindërit e me gjyshërit e me kë t’u dojë zemra e vogël, që u bëftë sa më e madheë Xhamadani vija-vija është Kosova është Shqipëria/Rreh si zemër çiftelia sa e madhe është Shqipëriaë #BrothersSistersë

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS