Edi Rama: Më lëndojnë gënjeshtrat e Albin Kurtit

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka komentuar deklaratën e kryeministrit në detyrë Albin Kurti të bërë për shembjen e Teatrit Kombëtar në Tiranë.

“Ajo çka me lëndoi me Albin Kurtin është gënjeshtra, gënjeshtra publike kur flasim për çështjen e teatrit”, tha Rama në T7.

Sipas tij, Kurti ka krahasur regjimin e krimineltit serb me qeverisjen e tij në Shqipëri.

“Ka shkuar edhe me larg ka përmendur Sllobadan Millosheviqin çfarë i bëri Kosovës dhe çfarë i bëj unë asaj grehinës”, tha ai.

Gjithashtu ai ka thënë se nuk duhet të përdorët të folurit për të sulmuar njëri-tjetrin.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).