Uji Dea

Edhe sot temperatura pranverore

/ 1 minutë lexim

Gjatë kësaj jave në vendin tonë pritet të mbajë mot i ndryshueshëm, me vranësira dhe intervale me diell.

Mot me diell pritet të mbajë të hënën dhe të enjten, kurse të martën dhe të mërkurën priten riga lokale të shiut.

Uji Dea

Era do të fryjë drejtimesh të ndryshme, me shpejtësi prej 5-22 km/h.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej -1 deri në 1°C, ndërsa ato maksimale prej 11 deri në 14°C. /Telegrafi/