Edhe në Viti shënohet viktima e parë me Covid-19

Viti – Në Viti është shënuar viktima e parë me Covid-19. Pacientja 82 vjeçare po trajtohej në Klinikën Infektive në Prishtinë. Sipas informacioneve nga burime zyrtare shëndetësore, ajo ka pasur edhe sëmundje tjera shoqëruese. Komiteti Komunal për Mbrojtje dhe Shpëtim ka marrë me shqetësim këtë lajm.

Kryetari Sokol Haliti ka shprehur keqardhje për rastin dhe ka ngushëlluar familjen e saj. Ai tha se janë ndërmarrë të gjitha masat e nevojshme në mënyrë që ceremonia e varrimit të kryhet si duhet, duke falënderuar njëkohësisht familjarët për mirëkuptim. /rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).