Edhe Kamenica nderon dëshmorët në 110 Vjetorin e Ditës së Flamurit

Kamenicë – Kryetari i Komunës së Kamenicës Kadri Rahimaj, së bashku me drejtorë e kolegë pune, sot kanë bërë homazhe tek Varrezat e Dëshmorëve, për të nderuar jetën, veprën e sakrificën e tyre, për lirinë e vendit.

Rahimaj ka thënë se vepra e tyre duhet të jetë frymëzimi dhe rruga që duhet ta ndjekim, në mënyrë që të punojmë e t’i afrohemi idealit të tyre./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS