E gjeten vajzën e vjedhur me ndihmën e Twitter-it

Një hajn ka vjedhur në Sharjah në Emiratet Arabe veturën e Mohammed Ehsan. Ky u fundit e kishte lënë automjetin para një pompe të benzinës, njofton gazeta “Gulf News”.

Hajni në arrati kishte marrë vesh se në karrigen e pasme kishte edhe një vajze katër javësh.

Drama me Lejlen e vogël siriane kishte një përfundim të mirë pas kërkimeve shtatë orësh të policisë.

Një burrë në rrethin Muailha ka alarmuar policinë pasi kishte parë përshkrimin e hajnit në rrjetit social Twitter. Policia gjeti fëmijën dhe arrestoi hajnin. Prindërit të cilët kishin lënë fëmijën vetëm në makinë, kishin marrë një leksion për të ardhmen..

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS